Porady

PORADNIKI I CZASOPISMA

Od kilku już lat firma chemiczno-farmaceutyczna Bayer produkująca też m.in. środki ochrony roślin, publikuje poradnik ogrodniczy zatytułowany Ogrodniczy Elementarz. Myślę, że zamieszczone w nim porady mogą okazać się  pomocne w codziennych pracach ogrodowych, dlatego pozwoliłem sobie na zamieszczenie poniżej kilku kolejnych roczników tego poradnika. Zachęcam do lektury.
OE2015 OE2014 OE2013 OE2012 OE2011 OE2010 OE2009 OE2008 OE2007 OE2006 OE2005 OE2004

 

O tym, że kompost jest najlepszym i najtańszym nawozem organicznym nie trzeba nikogo przekonywać.  Dodatkowo używanie kompostownika uwolni nas od odpadów organicznych, które pozbywanie się w niekontrolowany sposób powoduje, że zalegają one i gniją najczęściej na tzw. „dzikich wysypiskach” wzdłuż ogrodzenia naszych ogrodów. Ani to ładne ani ekologiczne, zwłaszcza, że za ład i porządek poza ogrodzeniem odpowiadamy my wszyscy, jako użytkownicy ogrodów.
Okazuje się, że kompostowanie odpadów organicznych wcale nie jest trudne ani pracochłonne. Redakcja Miesięcznika „Działkowiec” wydała ciekawą broszurę na ten temat. Kto nie jest przekonany do korzyści wynikających z kompostowania odpadów organicznych niech zajrzy do broszurki. Naprawdę warto, zwłaszcza, że jest ona napisana w bardzo przejrzysty i przystępny sposób. Zachęcam  do lektury.
Poniżej broszura informacyjna o tym jak wytwarzać i stosować kompost i jeszcze kilka innych myślę, że równie ciekawych.

Jak wytwarzać kompost Uwaga na barszcz Sosnowskiego Ściółkowanie gleby Rady dla stosujących chemię Profilaktyka boreliozy Najlepsze rośliny na żywopłoty Letnie cięcie krzewów Modernizacja altany Działka dla rodziny Cięcie letnie roślin


 

Poniżej kilka linków do czasopism i stron Internetowych o tematyce ogrodowej oraz sklepów ogrodniczych. Zachęcam do odwiedzenia.

CZASOPISMA I PORADNIKI

Działkowiec Zielony Ogródek Mój Piękny Ogród Poradnik Ogrodniczy
e-ogrody Poradnik Działkowca Zakładanie Ogrodów Bayer Garden
Przydomowe Ogrody Ogrodowisko  Porady Ogrodnicze  Wymarzony Ogród
 naogrodowej.pl

INTERNETOWE FORA OGRODNICZE

Forum Ogrodnicze Forum Ogrodnicze Wrzos Ciekawe Rośliny  Forum Ogrodowe

SKLEPY OGRODNICZE

Sklep Ogrodniczy Gadar  Świat Kwiatów  Sklep Ogrodniczy   Centrum Ogrodnicze
24garden  Gardenowo  Sklep Sadowniczy   Działkowiec Sklep