Kowalski 3

Szukamy naszej przeszłości

Szanowni Państwo!

Za zgodą Zarządu ROD, jako administrator naszej strony internetowej, podjąłem się zadania odtworzenia historii działania naszych ogrodów począwszy od dnia ich założenia w 1965 roku.

W trakcie realizacji tego pomysłu pojawiła się pierwsza niezwykle istotna bariera, otóż nigdzie nie mogę znaleźć jakichkolwiek materiałów dotyczących funkcjonowania ogrodów przed rokiem 2000.

W związku z tym mam do Państwa ogromną prośbę. Jeżeli ktoś posiada w swoich prywatnych zbiorach jakiekolwiek informacje, czy materiały (w postaci starych zdjęć, legitymacji członkowskich, dyplomów, odznaczeń i medali pamiątkowych lub innych dowodów naszej wcześniejszej działalności) i chciałby się nimi podzielić, wspierając jednocześnie naszą inicjatywę, to proszę o kontakt z Zarządem lub bezpośrednio ze mną poprzez formularz kontaktowy lub adres e-mail.

Wszystkie materiały, jakie zechcieliby Państwo udostępnić zostaną oczywiście zwrócone w nienaruszonym stanie natychmiast po ich skopiowaniu. Jeżeli mają Państwo taką możliwość to jeszcze bezpieczniejszą metodą będzie przesłanie skanów zdjęć lub dokumentów bezpośrednio na skrzynkę e-mail ogrodu: elblagrod@gmail.com.

Jeżeli dysponują Państwo wiedzą wynikającą z doświadczenia lub ustnych przekazów od członków rodzin, dotyczącą historii naszych ogrodów, to chętnie umówię się z Państwem na rozmowę.

Po zgromadzeniu odpowiedniej ilość materiałów, postaram się odtworzyć chronologiczną ciągłość naszej działkowej działalności i opublikować ją na naszej internetowej stronie. Myślę, że zapoznawanie się z tym dokumentem będzie dość ciekawym doświadczeniem zwłaszcza dla osób, które te czasy pamiętają ze swojej młodości lub dzieciństwa jak ten młody człowiek na pierwszym zdjęciu. Czy ktoś może rozpoznaje tę postać?

Będę wdzięczny za wszelkie możliwe formy wsparcia naszej inicjatywy.
Pozdrawiam
admin


Poniżej namiastka tego co być może z Państwa pomocą uda nam się odtworzyć. To są oczywiście nasze ogrody i nasi działkowcy pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Kowalski22
Kowalski21
Kowalski
Kowalski 5
Kowalski 4
Kowalski 3
Kowalski 2
Kowalski 1

Na zdjęciu poniżej prace wiosenne na jednej z działek naszego ogrodu w 1991 roku.

Żurek 1991

 

Nasze ogrody kilkanaście lat temu

Działka 9
Działka 8
Działka 6
Działka 7
Działka 5
Działka 2
Działka 1
Działka 3