DSCF8105

Prace społeczne

Wymiana okien

Zimowe porządki


Wyjątkowo obfite w tym roku opady deszczu doprowadziły do powstania w rejonie świetlicy prawdziwego grzęzawiska.

Nasi działkowi melioranci przy pracy.


Wiosna już w pełni, a droga wymaga remontu.

Zarząd ogrodu, we wzmocnionym składzie, podczas umacniania głównej drogi dojazdowej do ogrodowej świetlicy.


W związku ze zbliżającym się terminem festynu ogrodowego prace przygotowawcze przy świetlicy nabrały tempa.

W wyniku wspólnego wysiłku naszych działkowców nowe oblicze zyskało pomieszczenie kuchenne ogrodowej świetlicy i odświeżona została zewnętrzna elewacja budynku świetlicy.

Wysiłek był znaczny, ale i osiągnięty efekt, jak widać na zdjęciach, daje podstawę do zadowolenia.

 


Oto historyczny moment. Od dzisiaj na naszym ogrodzie powiewać będzie flaga z własnym znakiem rozpoznawczym.


Dzięki wspólnym wysiłkom działkowców na naszym ogrodzie stanęły nowe gabloty na ogłoszenia. Czas już był na nie najwyższy, gdyż stare gabloty lata swojej świetności miały już dawno za sobą.

Dodatkowo, przy bramie ogrodu zamontowane zostały dwa maszty, na których w niedalekiej przyszłości powiewać będą flagi zawierające znaki rozpoznawcze naszej ogrodowej społeczności.


W ubiegłym roku nasze Stowarzyszenie zakupiło ze środków funduszu celowego Urzędu Miasta na swoje potrzeby meble ogrodowe. Długo nie miały one jednak swojego stałego miejsca na terenie naszych ogrodów. Okazało się, że koszt wybudowania przez firmę zewnętrzną odpowiednio utwardzonych podstaw pod komplety ław i stołów znacznie przekracza wartość samych mebli.

Na szczęście po licznych dyskusjach i rozpatrzeniu wielu wariantów Zarząd zdecydował o zastosowaniu rozwiązania najbardziej atrakcyjnego ekonomicznie. Do zbudowania podstaw użyte zostały betonowe płyty chodnikowe odzyskane za przysłowiowe grosze od firmy zajmującej się na terenie naszego miasta wymianą nawierzchni chodnikowych. Wykonawcą podestów byli sami działkowcy, którzy pracując w ramach godzin społecznych wespół z Zarządem wykazali się posiadaniem znakomitych umiejętności w zakresie robót ziemno-budowlanych. Efekty ich działania można podziwiać na poniższych zdjęciach oraz na żywo w okolicy świetlicy ogrodowej.

W taki oto sposób przy wysokim zaangażowaniu naszych działkowców bez ponoszenia zbyt wielkich nakładów finansowych w rejonie świetlicy powstało miłe i przytulne miejsce zachęcające do spędzenia wolnego czasu, rozmów z przyjaciółmi czy znajomymi albo do spożycia, przygotowanych na grillu czy ognisku przekąsek.


 W trosce o podniesienie atrakcyjności i wyglądu najważniejszych elementów wchodzących w skład części wspólnej naszych ogrodów 13 maja, z inicjatywy Zarządu i przy ich znaczącym współudziale, posadzone zostały dwa krzewy tuj po obydwu stronach ławeczki przy wejściu głównym do świetlicy ogrodowej.

Wprawdzie na dzień dzisiejszy krzewy prezentują się dość niepozornie, ale już widać, że doskonale komponują się z ławeczką i w niedalekiej przyszłości będą stanowiły doskonałe uzupełnienie tego przytulnego miejsca służącego wszystkim nam do rekreacji i wypoczynku przed ogrodową świetlicą.