dscf6755

Piknik integracyjny „SENIORADA”

W ostatni weekend sierpnia 2016 roku na terenie naszych ogrodów zorganizowany został festyn ogrodowy dla wszystkich naszych działkowców.

Zasadniczym założeniem festynu była próba wielopokoleniowej integracji członków naszej działkowej wspólnoty ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań naszych najstarszych działkowców.

Cel przewodni tegorocznego festynu skupiał się na podjęciu działań zmierzających do eliminacji wszelkich objawów wykluczenia społecznego, na jakie w coraz większym stopniu narażeni są nasi seniorzy stanowiący z uwagi na ogólnokrajową tendencję starzenia się społeczeństwa coraz liczniejszą grupę członków naszego stowarzyszenia. Stąd też słowo SENIORADA stanowiło hasło rozpoznawcze tegorocznego festynu.

Z uwagi na szeroki zakres planowanych uroczystości przygotowania do festynu rozpoczęły się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Pierwszym krokiem podjętym w tym kierunku było pozyskanie dodatkowych środków finansowych na ten cel z Urzędu Miasta.

Na podstawie złożonego przez Zarząd Stowarzyszenia wniosku Urząd Miasta przyznał na organizację festynu dotację celową w wysokości 2900zł, która w połączeniu ze środkami własnymi stanowiła podstawę finansową do organizacji przedsięwzięcia.

Sprawa organizacji festynu była też wiodącym tematem sierpniowego posiedzenia Zarządu Stowarzyszenia.

W połowie sierpnia przygotowania ruszyły „pełną parą”.

W tym roku wyjątkowo festyn zaplanowany został na dwa dni.

W pierwszym dniu rozstrzygnięto konkurs i wręczono nagrody za najpiękniej utrzymaną działkę oraz przeprowadzono dwa wykłady szkoleniowe.

 

Pierwszy wykład dotyczył zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzony został przez wykwalifikowanego ratownika medycznego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

 

Drugi wykład poświęcony był zaletom miodu pszczelego oraz innym produktom wytwarzanym przez pszczoły, a przeprowadził go pasjonat pszczelarstwa i wieloletni hodowca pszczół, właściciel ekologicznej pasieki w Bieńkowie.

Drugi dzień festynu podzielony był na dwie części.

Pierwsza zorganizowana została z myślą o naszych milusińskich, dlatego jej repertuar obfitował we wszelkiego rodzaju gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszył się konkurs plastyczny pt. „Dziadek i babcia w moich oczach”, praktyczny pokaz wykonywania świec z wosku pszczelego oraz zawody w przeciąganiu liny.

Nad atrakcyjnością repertuaru, jego oprawą muzyczną i sprawnym przebiegiem poszczególnych etapów czuwał niezawodny DJ z firmy Mega Megafon z Elbląga.

Zapotrzebowanie energetyczne do udziału w licznych atrakcjach dnia zaspokajane było przez naszą działkową kuchnię, wydającą posiłki, które później można było sobie odpowiednio zmodyfikować przy płonącym obok budynku świetlicy ognisku.

Kiedy zmęczone udziałem w licznych atrakcjach dzieci udały się na odpoczynek nastąpiła druga część przygotowanego na ten dzień festynu.

Równo z zachodem słońca nasz profesjonalny DJ dał sygnał do rozpoczęcia zabawy tanecznej dla dorosłej części członków naszej działkowej społeczności.

Wśród atrakcji wieczoru nie zabrakło zbiorowego śpiewu karaoke, koncertu życzeń, czy weselnego pociągu, a wszystko to w rytmie dobrej dyskotekowej muzyki.