DSCF3089

Piknik integracyjny dla dzieci

W ramach realizacji jednego z celów statutowych Stowarzyszenia, jakim jest tworzenie warunków do udostępniania terenów zielonych dla społeczności lokalnych realizowanego poprzez współpracę z placówkami oświatowo-wychowawczymi, 4 czerwca bieżącego roku na jednej z działek naszego ogrodu odbył się piknik integracyjny dla dzieci klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu.

Już na kilka minut przed umówioną godziną w obrębie świetlicy pojawili się pierwsi uczestnicy festynu. W celu zapewnienia opieki i bezpiecznej zabawy dzieci na działkę przyszły wraz z rodzicami.

Dla urozmaicenia festynu dla dzieci przewidzianych było wiele atrakcji wśród nich gry i zabawy zespołowe, pokaz broni sportowej, nauka celowania z wykorzystaniem celownika laserowego.

Jednak chłopców najbardziej zainteresowało strzelanie z krótkiej i długiej broni pneumatycznej natomiast dziewczynki doskonale odnalazły się na zorganizowanej na tarasie dyskotece.

Uczestnicy festynu raczyli się przygotowanymi specjalnie na tę okazję grillowanymi hamburgerami z sałatkami warzywami. Nie zabrakło też oczywiście owoców, słodyczy, chipsów, a nawet lodów.

Wśród rodziców duże zainteresowanie wzbudził smalec z boczkiem i cebulką podawany na razowym chlebie z małosolnym ogórkiem.

DSCF5756
DSCF5810
DSCF5723
DSCF5744

Zabawa była przednia, te kilka godzin festynu minęło w prawdziwie błyskawicznym tempie, aż żal było się rozstawać.